Make your own free website on Tripod.com

HIGH SCHOOL OVERALL SATURDAY

 

NRA ALL SCHOLASTIC TEAM

5     Eric Naningest, Creighton Prep

4     Ben Armitage, Lincoln Pius                3.989

3     Holly Dowling, Raymond Central      4.000

2     Chelsea Walter, Lincoln Southwest    4.146

1     Amy White-Hamilton, Omaha Skutt   4.657

 

TOP THREE INDIVIDUAL LADIES OVERALL (3 trophies)

3    Erin Marsh, Adams Co.  4-H            186

2    Sheena Mahloch, Tri-County            186

1    Holly Dowling, Raymond Central      187

 

TOP THREE 4-H HIGH SCHOOL TEAMS OVERALL (3 trophies, members medals)

3   Lancaster Co 4-H          908

2   Oak Creek 4-H             915

1   Adams Co 4-H              923

                                    1   Lance Garvin

                                    2   Andrew Theisen

3   Erin Marsh

                                    4   Adam Jones

                                    5   Cody Czarnek        Coach: Jon Marsh

 

TOP THREE HIGH SCHOOL LADY’S TEAMS OVERALL (3 trophies, member medals)

3   Southwest                      804

2   Raymond Central           811

1   Marian #1                      848

                                    1 Sarah Morgan

                                    2 Rachel  Miller

                                    3 Nora Ki teley

                                    4 Kathleen Doyle

                                    5 Katie Stockdale    Coach: Bruce Esser

 

TOP THREE OVERALL HIGH SCHOOL TEAMS (3 trophies, member medals)

3   Skutt                                   912

2   Fairbury #1 -                       912

1(NTA AWARD) Beatrice       912

                                    1   Shane Willoughby

                                    2   Corey Balue

                                    3   Kenzie Stiefvater

                                    4   Keith Hartley

                                    5   Mike Morgan

                                                                   Coach: Jeff Stiefvater

 

TOP THREE INDIVIDUALS OVERALL (3 trophies 1st place is Cornhusker Cup)

3    Andrew Theisen, Adams Co 4-H   195

2    Seth Davison, Lancaster Co 4-H    196

1    Dustin Klein, Fremont                    198*

 

*High OVERALL Individual (Cornhusker cup and Hornady loader and Winchester watch)