Make your own free website on Tripod.com

NEBRASKA  SINGLES  CHAMPIONSHIP

June 24, 2006

 

Day 4 – Event #9

In-State Awards

 

Name

Address

Score

Champion

Ryan Stapaules

Fairbury

200

1st RU Champ

Cal Roberts

Hershey

200

Lady

Ashley Nau

Gering

190

Veteran

Bob Metzler

Omaha

199

Sr. Veteran

B.E. Morrissey

Blair

198

Junior

Brian Bean

Omaha

198

Sub-Junior

Jordan Lech

Lincoln

198

Class AA

Franke Hoppe

Columbus

200

Class A

Jack Ross

Doniphan

199

Class B

Dillon Petrzilka

Brainard

197

Class C

Ryan Brentzel

Grand Island

194

Class D

Mike French

Papillion

189

1st RU Class AA

Kevin Heine

Waco

199

1st RU Class A

Mike Christiansen

Fremont

199

1st RU Class B

Arleigh Kincade

Danbury

196

1st RU Class C

Keith Hartley

Beatrice

194

1st RU Class D

Doug kaelin

Doniphan

187

2nd RU Class AA

Randy Bartling

Alliance

199

2nd RU Class A

Leo Grim

Cairo

198

2nd RU Class B

Dave Kennedy

Crawford

196

2nd RU Class C

Jantzen Veskerna

Fremont

194

2nd RU Class D

Timothy Steinmetz

Omaha

187

RU Lady

Deborah Abbott

Ashland

190

RU Veteran

Bruce Costar

Omaha

198

RU Sr. Veteran

Jack Worley

Omaha

198

RU Junior

Doug Beebe

Morrill

198

RU Sub-Junior

Jeremy Denny

Fremont

195

Zone Champ

Marven Cox

Mullen

197

 

ZONE TEAM

Eastern Zone

480

Class AA

Mike Watmore

Denton

96

Class A

David Knapp

Omaha

100

Class B

Shawn Roll

Gretna

91

Class C

Matt Pickett

Omaha

98

Class D

Tim Steinsmetz

Omaha

95

 

PARENT/GRANDPARENT

    AND CHILD

 

395

Parent/Grand

Robt. Christensen

Fremont

196

Child

Mike Christensen

Fremont

199

Past NTA Pres.

Joe Miller

Omaha

199

 

HIGH SENIOR HIGH

SCTP TEAM

 

 

Team member

Brandon Nau

Gering

198

Team member

Layton Holland

Scottsbluff

190

Team member

Ethan Knox

Lyman

194

Team member

Ashley Nau

Gering

190

Team member

Doug Beebe

Morrill

198

Coach

Norbert Nau

Gering

970

 

HIGH JUNIOR HIGH

SCTP TEAM

 

 

Team member

Keith Benne

Lincoln

176

Team member

Dylan Lane

Lincoln

180

Team member

Matthew Weines

Lincoln

176

Team member

Jordan Leach

Lincoln

198

Team member

Kayla Quick

Lincoln

184

Coach

Steve Leach

Lincoln

914

 

Out-of-State Awards

 

Name

Address

Score

Champion

Tim Reed

SD

200

Class AA

Alan Nicolas

IA

200

Class A

Mike Hettinger

SD

199

Class B

Michael Decker Durr

KS

196

Class C

Dennis Sedlacek

KS

195

Class D

Shena Stodolard

KS

185

RU Class AA

Robt. Munson

MN

200

RU Class A

Larry Titze

SD

198

RU Class B

Dennis Dozalky

IA

195

RU Class C

Frank O’Brien

KS

181

RU Class D

Joe McGuire

MO

181

Lady

Stacey Bringleson

CO

198

Veteran

Mike Jordan

IL

199

Sr. Veteran

Curt Wakely

MO

198

Junior

Eric Harvey

MO

199

Sub-Junior

Danny Baker

KS

195